Basenowe Osuszacze Kanałowe

Kanałowe basenowe osuszacze powietrza serii DPD przeznaczone są do montażu w części technicznej basenu i wymagają podłączenia instalacji kanałowej. Zaletą rozwiązania jest możliwość odpowiedniego zorganizowania przepływu powietrza w przestrzeni basenowej np. z nawiewem powietrza na szyby poprzez nawiewne szyny szczelinowe. Typoszereg składa się z trzech wielkości :DPD 40 / DPD 80 /  DPD 120 , które są w stanie osuszyć basen z powierzchnią lustra wody od 40m2 dla najmniejszej jednostki do 120 m2 lustra wody dla największej jednostki. Urządzenia te są szczególnie polecane dla pomieszczeń z dużymi przeszkleniami i nawiewem zorganizowanym wzdłuż okien przez szyny szczelinowe.

Osuszanie i ogrzewanie basenu w jednym kompaktowym urządzeniu

Wilgotne powietrze z hali basenowej jest zasysane do osuszacza za pomocą wentylatora stanowiącego integralną część urządzenia. Pompa ciepła, we wnętrzu jednostki, skrapla wilgoć która odprowadzana jest na zewnątrz rurką skroplin. Cała energia elektryczna zużyta w procesie osuszania powraca w postaci ogrzanego i osuszonego powietrza, którego temperatura wzrasta o około 5°C. Proces osuszania w osuszaczu DPD  jest niezwykle ekonomiczny bowiem całe ciepło odpadowe, powstałe w procesie osuszania pozostaje w obiekcie i nie jest tracone.

Osuszacz basenowy instalacja

Pełna kontrola temperatury i wilgotności w hali basenowej

Osuszacz kanałowy  można wyposażyć w zewnętrzną kanałową nagrzewnicę wodną a tym samym oprócz kontroli wilgotności w pełni zautomatyzować regulację temperatury powietrza w hali basenowej i zrezygnować z innego systemu ogrzewania co przynosi dodatkowe korzyści na etapie inwestycyjnym – jedno urządzenie zadba o wszystkie aspekty związane z ogrzewaniem i osuszaniem basenu. Reguluj temperaturą i wilgotnością z jednego panelu który dostajesz wraz z osuszaczem.

Osuszacz kanałowy basenowy

Zabudowana Automatyka W Osuszaczu

Basenowe osuszacze powietrza DPD to gotowe urządzenia z kompletnym systemem automatyki, który czuwa nad prawidłowym poziomem wilgotności i temperatury w hali basenowej. Podłącz urządzenie do zasilania i wszystko gotowe! Standardowo osuszacz wyposażony jest w panel sterujący z zabudowanym higrostatem i termostatem. Podstawową funkcją panelu jest ciągły pomiar temperatury i wilgotności na hali basenowej. Dodatkowo panel umożliwia dokonanie nastaw wilgotności i temperatury w pomieszczeniu basenu przez domowników / użytkowników. 

 

Foldery, katalogi

Certyfikaty