Osuszacze ogólnego przeznaczenia

Kontrola poziomu wilgoci pomieszczeń muzealnych, bibliotek, archiwów

Zastosowanie:

 • Muzea
 • Archiwa
 • Biblioteki
 • Magazyny np. materiałów sypkich, żywności
 • Linie produkcyjne, obiekty przemysłowe
 • Wodociagi, przepompownie
 • Pralnie
 • Elektrownie wodne

Zalety:

 • Bardzo cicha praca urządzeń w czasie pracy
 • Szeroki zakres temperatur pracy od +5oC do 42oC
 • Estetyczna obudowa jednostek naściennych montowanych wewnątrz pomieszczeń
 • Kilka wariantów obudowy jednostek wewnętrznych metalowa malowana proszkowo, stal nierdzewna lub tworzywo sztuczne
 • W pełni zautomatyzowane jednostki z zabudowanym sterownikiem
 • Czytelny wyświetlacz parametrów i pulpit operatorski dla użytkownika
 • Szeroka gama wariantów instalacyjnych – osuszacze naścienne, zaścienne oraz kanałowe
 • Konstrukcja odporna na agresywne środowisko pracy np. linie przemysłowe, pralnie , przetwórstwo
 • Łatwa obsługa i dostęp do wnętrza urządzeń

OSUSZACZE POWIETRZA OGÓLNEGO PRZEZNACZENIA

Osuszanie powietrza w ofercie Dan-Poltherm znajdują zastosowanie wszędzie gdzie konieczna jest kontrola poziomu wilgotności. Najczęściej spotykane aplikacje to muzea, biblioteki, archiwa jak również obiekty przemysłowe w tym magazyny, pralnie, myjnie, linie produkcyjne, obiekty z wysoką temperaturą jak i niską  temperaturą otoczenia np. wodociągi, elektrownie wodne itp. Szeroka gama urządzeń do osuszania  powietrza w ofercie Dan-Poltherm, pozwala wybrać odpowiedni osuszacz  powietrza zależnie od  specyfiki obiektu, dostępnego miejsca jak również  wymaganej zdolności osuszania.

Zakres temperatur pracy Osuszaczy Kondensacyjnych Dan-Poltherm

Urządzenia osuszające Dan-Poltherm mogą pracować sprawnie w 5 zakresach tempertury jak wskazano w tabeli po lewej. Zakres pracy osuszacza należy określić na etapie zamówienia bowiem niższe temperatury wymagają specjalnej konstrukcji i zabezpieczeń przeciwzamrożeniowych. Osuszacze kondensacyjne mogą efektywnie osuszać pomieszczenia z temperatura już od +5oC jak również obiekty z dużymi zyskami ciepła i wilgoci  do temperatury +42oC.

NAŚCIENNE KONDENSACYJNE OSUSZACZE POWIETRZA OGÓLNEGO PRZEZNACZENIA

Ścienne osuszacze powietrza montuje się bezpośrednio w pomieszczeniu z wymaganą kontrolą poziomu wilgotności. Urządzenia naścienne to kompaktowe jednostki gotowe do pracy w momencie podłączenia zasilania i odpływu kondensatu. Możliwy jest montaż na stałe na przegrodzie budowlanej lub mobilnie na stojaku z kółkami.

Metal Tiger / Metal White – Kondensacyjne osuszacze powietrza w obudowie malowanej proszkowo

Osuszacze naścienne serii Metal w obudowie ze stali malowanej proszkowo występują w dwóch standardowych kolorach biały (Metal White) oraz stalowy (Metal Tiger). Dostępne są inne kolory z palety RAL na zamówienie. Typoszereg osuszaczy powietrza w wykonaniu Metal Tiger/ Metal White składa się z 5 wielkości uzależnionych od wydajności osuszania.

Ścienne urządzenia osuszające charakteryzują się bardzo niskim poziomem hałasu w trakcie pracy. Zdejmowany panel przedni obudowy umożliwia łatwe i szybkie czyszczenie urządzenia. Typoszereg urządzeń serii Metal oferuje szeroką gam opcji instalacyjnych, w tym również montaż zaścienny z połączeniem kanałowym – patrz modele TTW.

Silver – Osuszacze powietrza w obudowie ze stali nierdzewnej

Kondensacyjne osuszacze powietrza Silver w obudowie ze stali nierdzewnej standardowo wyposażone są w zabudowany higrostat i termostat oraz sterownik z wyświetlaczem LCD montowany na elewacji frontowej lub bocznej urządzenia Prosty w obsłudze sterownik pozwala monitorować poziom wilgotności i temperatury powierza w obsługiwanej przestrzeni. Kompaktowa konstrukcja osuszacza powietrza oferuje nowoczesny wygląd pasujący do modernistycznych wnętrz. Typoszereg Silver składa się z 3 jednostek DRY: 300/400/500.

Plastic – Naścienne osuszacze powietrza w obudowie z akrylu

Osuszacze powietrza serii Plastik wyposażone są w sztywną obudowę wykonaną z akrylu w kolorze białym. Typoszereg naściennych osuszaczy Plastik składa się z 3 jednostek DRY: 300/400/500. Jednostki Plastik z zabudowanym wewnętrznym mechanicznym higrostatem są gotowe do pracy po podłączeni zasilania. Urządzenia przystosowane do montażu naściennego znakomicie nadają się do osuszania oraz regulacji temperatury jeśli są wyposażone w opcjonalną nagrzewnicę wodną. Osuszacze Plastik można opcjonalnie wyposażyć w przewodowy lub bezprzewodowy termostat/higrostat oraz zestaw mobilny z kółkami.

Zestawy Mobilne – Stojak z kółkami dla osuszaczy DP DRY 300/400/500

Osuszacze ścienne można opcjonalnie wyposażyć w stojak z kółkami dzięki czemu możliwe jest osuszanie wybranej części pomieszczenia. Mobilne stojaki z kółkami są dostępne dla wielkości DRY 300/400/500, natomiast największe modele DRY 800/1200 można wyposażyć w stojaki bez kółek.

KANAŁOWE I ZAŚCIENNE KONDENSACYJNE OSUSZACZE POWIETRZA OGÓLNEGO PRZEZNACZENIA

Osuszacze powietrza serii TTW przeznaczone są do montażu na ścianie przylegającej bezpośrednio do obsługiwanej przestrzeni. Typoszereg składa się z 5 wielkości – wydajności osuszania. Zaścienny osuszacz powietrza charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu w trakcie pracy, jest w pełni zautomatyzowany i sterowany za pomocą wbudowanego higrostatu. Jednostki TTW Plastik 300/400/500 mają obudowę z tworzy sztucznego natomiast jednostki TTW Metal 800/1200 mają obudowę metalową malowaną proszkowo. Wszystkie jednostki muszą być połączone kanałami powietrza przez ścianę oddzielającą maszynownię od osuszanej przestrzeni gdzie widoczne są jedynie kratki powietrza.

Zakres temperatur pracy zaściennych i kanałowych osuszaczy ogólnego przeznaczenia

Urządzenia osuszające Dan-Poltherm mogą pracować sprawnie w 5 zakresach temperatury od +5oC do +42oC jak wskazano w tabeli po lewej. Zakres pracy osuszacza należy określić na etapie zamówienia. Niższe temperatury wymagają zabezpieczeń przeciwzamrożeniowych lub zaworu 4 drogowego. Osuszacze kondensacyjne mogą efektywnie osuszać pomieszczenia z temperaturą już od +5oC jak również obiekty z temperaturą powyżej +40oC.

Kanałowe kondensacyjne osuszacze powietrza serii DUCT przeznaczone są do montażu w maszynowni lub części technicznej obiektu i pozwalają na dowolne zorganizowanie przepływu powietrza dzięki współpracy z kanałami powietrza. Typoszereg kanałowych osuszaczy powietrza DUCT składa się z trzech wielkości: 500/800/1200 jak wskazano na poniższym zdjęciu.

Wykres wydajności kondensacyjnych osuszaczy powietrza

flaga_cent-kolor_81Pomorskie_w_Unii_kolor_81Logotyp_RPO_WP_81

Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.