Hale i obiekty sportowo-widowiskowe

Centrale DP Comfort z pompami ciepła znakomicie sprawdzają się w obiektach sportowych oraz widowiskowych z trybunami już od kilkudziesięciu miejsc do dużych obiektów przeznaczonych dla setek czy tysięcy widzów. Obiekty widowiskowo-sportowe wymagają okresowo dużej ilości świeżego powietrza oraz rezerwy mocy chłodniczej (tryb zawody), na potrzeby dużych imprez masowych. Zastosowanie w takim przypadku znajdą centrale z pompami ciepła i systemem PRS (letniej i zimowej recyrkulacji).

Kompletna dostawa urządzeń z pompami ciepła dla pływalni i części sportowej w Lublinie. Łączny wydatek powietrza realizowany poprzez 18 specjalistycznych central klimatyzacyjny typu DP Comfort na poziomie 250 000 m3/h

Okresy normalnego użytkowania hali widowiskowo sportowej poza okresem zawodów to zgoła odmienne warunki, dla których istotnym parametrem jest ekonomiczna wentylacja o wysokim stopniu odzysku ciepła. Połączenie wymiennika obrotowego R lub krzyżowego X oraz systemu PRS pozwala skonfigurować centrale DP R PRS oraz DP X PRS oferujące wszystkie tryby pracy, jakie mogą wystąpić na obiekcie widowiskowo-sportowym w przekroju całorocznym. Urządzenia Dan-Poltherm spełniają te specyficzne czasem skrajnie różne warunki pracy, zapewniając wysoce ekonomiczną pracę . Pompa ciepła umożliwia szybkie wychłodzenie obiektu latem oraz ogrzewanie zimą dzięki rewersyjnej pracy. Funkcja fee-cooling (wentylacja z precyzyjną regulacją temperatury) jest realizowana zawsze, gdy pozwalają na to warunki zewnętrzne, gwarantując najbardziej ekonomiczną eksploatację z wykorzystaniem by-pass’ów pompy ciepła oraz wymienników odzysku.

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne DP Basic znajdują szerokie zastosowanie w obiektach sportowych wszędzie tam gdzie nie ma konieczności stosowania pomp ciepła (zaplecza, szatnie, garaże). Jednostki utrzymują parametry komfortu w każdym środowisku wewnętrznym zgodnie z przepisami zużycia energii w UE przy spełnianiu optymalnego komfortu oraz zminimalizowaniu kosztów eksploatacyjnych. Typoszereg central DP Basic pozwala tak dobrać centralę, że można dopasować się praktycznie z każdymi parametrami, począwszy od prostszych wersji, zawierających tylko wentylatory i filtr do rozwiązań spełniających pełne warunki komfortu ze zintegrowanym chłodzeniem i grzaniem w jednym zespole. Centrale DP Basic to urządzenia o konfiguracji pozwalającej w optymalnym stopniu odzyskiwać energię z powietrza usuwanego. Wymagany poziom odzysku energii zależny jest od zastosowanego rozwiązania i zamyka się w przedziale do 98% dzięki zastosowaniu odpowiedniego wymiennika: X, AX, 2X, R, G lub CF. Wszystkie wymienniki można wyposażyć w opcjonalną przepustnicę by-passu, która umożliwia chłodzenie świeżym powietrzem, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż wewnątrz obiektu. Centrale szerzej opisane są w załączonym folderze i mogą być wykonane w kilku standardach. Basic A i B to jednostki przeznaczone do wentylacji natomiast jednostki Basic C i D znajdują zastosowanie w klimatyzacji i wentylacji w oparciu o zewnętrzne media chłodnicze i grzewcze. Centrale w wykonaniuBasic DPA posiadają własny agregat chłodniczy i stanowią kompletny system klimatyzacyjny gotowy do pracy w momencie podłączenia zasilania elektrycznego.

Centrale DP Basic oraz DP Comfort w momencie dostarczenia stanowią kompletny, fabrycznie przetestowany, gotowy do całorocznej pracy system klimatyzacyjny, do którego należy jedynie przyłączyć instalację kanałową oraz doprowadzić zasi­lanie elektryczne. Firma Dan-Poltherm dostarcza autorskie oprogramowanie sterownika, oparte na wieloletnim doświadczeniu naszych specjalistów. Wielokrotne udoskonalenia i testy w różnych warunkach pozwalają na optymalne sterowanie pracą i zabezpieczenie przed awariami urządzeń.

Centrale Klimatyzacyjne DP Basic mogą być wyposażone w zabudowany agregat chłodniczy stanowiący integralną część urządzenia lub chłodnicę wodną czy freonową zasilaną z zewnętrznego agregatu firmy Venco.

flaga_cent-kolor_81Pomorskie_w_Unii_kolor_81Logotyp_RPO_WP_81

Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.