Centrale Monoblokowe

Certyfikaty

Monoblokowe Centrale Basenowe Dan-Poltherm DP CF / DP CF HP

Monoblokowe centrale klimatyzacyjne DP CF oraz DP CF HP z wymiennikiem przeciwprądowym, przeznaczone do klimatyzacji i wentylacji krytych pływalni to wysokosprawne i tanie w eksploatacji urządzenia. Zespół specjalistów Dan-Poltherm w procesie opracowywania nowych urządzeń wykorzystał najnowsze rozwiązania techniczne w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji, dzięki czemu udało się stworzyć niezwykle sprawne energetycznie i niezawodne urządzenia gotowe do pracy zaraz po podłączeniu zasilania (plug & play). Typoszereg składa się z 4 kompaktowych wielkości o wydatku powietrza w zakresie od 700 do 4200 m3/h dla obiektów od 10 do 72 m2 powierzchni lustra wody, dzięki czemu urządzenia mogą znaleźć zastosowanie w małych przydomowych basenach jak również pensjonatach czy hotelach.

Certyfikowane centrale DP CF   (TUV Rheinland) wyposażone są w przeciwprądowy wymiennik ciepła z certyfikatem Eurovent o sprawności w zakresie 90-98% zależnie od parametrów pracy. Jednostki DP CF HP dodatkowo wyposażone są w wysokosprawną pompę ciepła, o współczynniku COP zbliżonym do 6 dzięki czemu centrala może realizować proces osuszania niezależnie od warunków zewnętrznych. Urządzenia wyposażone są również w nowy typ obudowy „Thermal Break” o najwyższych parametrach izolacyjnych i mechanicznych na polskim rynku:  D1(M)/L1(M)/T1(M)/TB1(M)/F9(M), potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych i atestem TUV Rheinland.

Kompaktowe basenowe centrale DP CF oraz DP CF HP z wymiennikiem przeciwprądowym i pompą ciepła występują w wersji prawej lub lewej co obrazuje rysunek obok. Centrala w standardowym wykonaniu posiada 4 kanały powietrza podłączane od góry oraz możliwość (opcja) skierowania kanału wyrzutowego bokiem co umożliwia posadowienie jednostki w rogu pomieszczenia i wyrzut zużytego powietrza bezpośrednio przez wyrzutnię ścienną.

Centrale DP dostosowują zadany wydatek oraz spręż powietrza dzięki wysokosprawnym płynnie regulowanym wentylatorom typu EC z bezpośrednim napędem. Wyposażone są również w filtry nawiewu i wyciągu z sygnalizacją zabrudzenia. Oferowane centrale DP posiadają wbudowaną kompletną automatykę, zarządzaną przez swobodnie programowalny sterownik z możliwością współpracy z systemem BMS oraz naszym zdalnym systemem wizualizacji DP ViewNet.Centrale DP w momencie dostarczenia stanowią kompletny, fabrycznie przetestowany, gotowy do całorocznej pracy system klimatyzacyjny.

flaga_cent-kolor_81Pomorskie_w_Unii_kolor_81Logotyp_RPO_WP_81

Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.